Miłośnicy białego szaleństwa już zacierają ręce i szykują swoje maszyny na kolejny sezon. Pierwszy śnieg ma się pojawić już w listopadzie.

Synoptycy mają dla miłośników jazdy na skuterach śnieżnych dobre informacje. W listopadzie na terenie Zakopanego i okolicznych miejscowości mają pojawić się pierwsze opady śniegu. Ujemne temperatury sprawią, że spora warstwa śniegu może już zostać.

Mimo iż do jazdy skuterem śnieżnym potrzebna jest dobrze zmrożona ziemia, na której będzie kilkunasto – centrymetrowa warstwa śniegu, to miłośnicy tej formy aktywnego wypoczynku mogą się doczekać pierwszych warunków do jazdy już za niecały miesiąc. Wszystko dzięki ochłodzeniu, które ma przyjść na Podhale.

Oczywiście warunków do jazdy nie możemy oczekiwać na całym Podhalu. W nasłonecznionych i niżej położonych miejscach śnieg może się szybko stopić. Są jednak takie rejony, gdzie warstwa śniegu może się już utrzymać.

Jednym z miejsc idealnie nadających się do jazdy skuterem śnieżnym jest północny stok Gubałówki i Butorowego Wierchu. Zacienione zbocze, często porośnięte lasem tworzy specyficzny mikro – klimat, dzięki czemu śnieg pojawia się w tym rejonie znacznie wcześniej niż w innych zakątkach Podhala.

Jeżeli nie posiadamy własnego pojazdu, lub będziemy mieli trudności z przetransportowaniem go, to zawsze możemy skorzystać z wypożyczalni, która znajduje się pomiędzy szczytami Gubałówki i Butorowego Wierchu. Stąd rozpoczynają się wspaniałe zaśnieżone tereny.

Wybierając się jednak na przejażdżkę warto pamiętać o prawie własności. Nie wszyscy właściciele gruntów patrzą przychylnie na kierowców skuterów, którzy jeżdżą po ich polach. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług przewodnika, który będzie wytyczał nam trasę, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji.

Copyright © 2018 Snow Safari.
Realizacja 504