Kończy się jesień, a to oznacza, że już niebawem w Tatrach i na Podhalu zacznie padać śnieg. Sprawdziliśmy jakie w tym roku będą czekać zimowe atrakcje dla dorosłych i dzieci w Zakopanem.

Zakopane nie bez powodu zostało nazwane Zimową Stolicą Polski. Liczne wyciągi narciarskie oraz inne zimowe atrakcje przyciągają każdego roku pod Tatry dziesiątki tysięcy turystów, z których każdy znajdzie odpowiednie dla siebie atrakcje.

Stoki narciarskie

W samym Zakopanem funkcjonują dwa duże ośrodki narciarskie na Harendzie oraz na Polanie Szymoszkowej. Znajdziemy tam trasy zarówno dla osób dobrze jeżdżących na nartach, jak i dla tych, którzy będą stawiać dopiero swoje pierwsze kroki. Dzięki temu jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Każdy z członków rodziny będzie mógł dobrać trasę do swoich umiejętności.
Rodzinom, w których wszyscy dopiero zaczynają uczyć się jeździć polecamy szkółki narciarskie przy Wielkiej Krokwi oraz pod Nosalem. Stoki o bardzo małym nachyleniu oraz towarzystwo innych osób, które także dopiero uczą się jeździć gwarantuje bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.
Mówiąc o stokach narciarskich nie można również pominąć Kasprowwego Wierchu oraz tras narciarskich w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym oraz nartostrady ze szczytu do Kuźnic. Trasy te są wymagające i są jedynymi trasami alpejskimi w Polsce.

Lodowiska

W zimowej ofercie Zakopanego nie może zabraknąć także miejsca do jazdy na łyżwach. Lodowiska co roku powstają przy wyciągu na Harendzie, przy ul. Grunwaldzkiej i Nowotarskiej oraz na górnej Równi Krupowej tuż obok Krupówek.
Wybierając się na lodowisko nie trzeba się martwić o łyżwy, gdyż przy każdym znajduje się wypożyczalnia.

Trasy biegowe

Od kilku lat w Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach zaobserwować można powrót do łask nart biegowych. Mieszkańcy oraz turyści coraz chętniej pojawiają się na organizowanych zawodach oraz prywatnie w ramach aktywnego wypoczynku na powietrzu.
Trasy biegowe znaleźć można w samym centrum Zakopanego na górnej Równi Krupowej, pod skocznią oraz w oddalonym o kilka kilometrów Kościelisku, gdzie zimą przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras.

Copyright © 2018 Snow Safari.
Realizacja 504